Omega Engineering PX605-100GI Thin Film Pressure Transducer, Adjustable Zero & Span, Gauge, 0 psi to 100 psi
Order # PX605-100GI
Mfg # PX605-100GI
call-regular 800-828-1470
Save 5%
Loading...
Loading...
  • Overview
  • Technical Resources
Order # PX605-100GI | Mfg # PX605-100GI
Save 5%
  • Adjustable Zero & Span
  • Gauge
  • 0 psi to 100 psi
  • +/- 0.4 %
  • 1/4" NPT Male
  • Current
  • 4 mA to 20 mA
  • Cable
arrow_drop_down
Tariff fees or manufacturer imposed surcharges may be applicable.
Overview
  • Thin Film Pressure Transducer
  • General Purpose
  • Adjustable Zero & Span
  • Gauge
  • 0 psi to 100 psi
  • +/- 0.4 %
  • 1/4" NPT Male
  • Current
  • 4 mA to 20 mA