Omega Engineering PX309-100GI Stainless Steel Pressure Transducer, General Purpose, Gauge, 0 psi to 100 psi,
Order # PX309-100GI
Mfg # PX309-100GI
  • Technical Resources
Order # PX309-100GI | Mfg # PX309-100GI
  • 0 psi to 100 psi
  • +/- 0.25 %
  • 1/4" NPT Male
  • Current
  • 4 mA to 20 mA
  • -40C to 85C (-40F to 185F)
  • General Purpose
  • Gauge
  • 0 psi to 100 psi
  • +/- 0.25 %
  • 1/4" NPT Male
  • Current
  • 4 mA to 20 mA
  • Cable
  • -40C to 85C (-40F to 185F)