Chroma 62020H-150S for Rent, Programmable DC Power Supply 150V, 40A, 2KW with Solar Array Simulation
Order # 62020H-150S-RENT3
Mfg # 62020H-150S
call-regular 800-828-1470
  • Overview
  • Technical Resources
Order # 62020H-150S-RENT3 | Mfg # 62020H-150S
Request a Rental Quote
Have a Question? Speak to a Transcat Rental Expert: 800.264.4059
Tariff fees or manufacturer imposed surcharges may be applicable.
Overview
Product Highlights
The Chroma 62020H-150S Programmable DC Power Supply can easily parallel up to ten units capable of 150KW with current sharing for bulk power applications, for example, battery bank simulation of 450V/150A/67.5KW for electric vehicle and military use.