Keysight / Agilent E8663D-509 USED Signal Generator
Used Keysight / Agilent E8663D-509 PSG Analog Signal Generator, 100kHz to 9GHz
Order # E8663D-509-USED
Mfg # E8663D-509
call-regular 800-828-1470
Loading...
Loading...
  • Overview
  • Technical Resources
Order # E8663D-509-USED | Mfg # E8663D-509
Request a Used Instrument Quote
Have a Question? Speak to a Transcat Expert: 800.264.4059
arrow_drop_down
Tariff fees or manufacturer imposed surcharges may be applicable.
Overview
Product Highlights
  • Frequency Range, 100 kHz to 9 GHz
  • Characterize devices & circuits by adding AM, FM, ΦM & pulse modulation to your signal
  • Improve existing test system performance: E8663D is built on the outstanding legacy of the 8663A & is fully code compatible