Omega Engineering PX459-015G5V High Accuracy Pressure Transducer, Gauge, 0 psi to 15 psi
Order # PX459-015G5V
Mfg # PX459-015G5V
call-regular 800-828-1470
Save 6%
Loading...
Loading...
  • Overview
  • Technical Resources
Order # PX459-015G5V | Mfg # PX459-015G5V
Save 6%
  • 0 psi to 15 psi
  • +/- 0.08 %
  • 1/4" NPT Male
  • Voltage
  • 0 Vdc to 5 Vdc
  • M12
  • -45C to 115C (-49F to 240F)
arrow_drop_down
Tariff fees or manufacturer imposed surcharges may be applicable.
Overview
  • High Accuracy Pressure Transducer
  • Gauge
  • 0 psi to 15 psi
  • +/- 0.08 %
  • 1/4" NPT Male
  • Voltage
  • 0 Vdc to 5 Vdc
  • M12
  • -45C to 115C (-49F to 240F)