B&K Precision PVS60085MR
BK Precision PVS60085MR
Order # PVS60085MR
Mfg # PVS60085MR
  • Overview
BK Precision PVS60085MR
Order # PVS60085MR | Mfg # PVS60085MR
  • Output up to 1000V/5A (PVS10005) and 600V/8.5A (PVS60085 & PVS60085MR)
  • Convenient single-phase AC input configuration
  • Bright VFD display
  • High voltage and current resolution of 100 mV, 0.1 mA (PVS10005) or 10 mV, 0.2 mA (PVS60085 & PVS60085MR)