Extech HDV7C-49-DUAL-1 4.9mm x 1m long Dual HD camera probe
Order # HDV7C-49-DUAL-1
Mfg # HDV7C-49-DUAL-1
call-regular 800-828-1470
Loading...
Loading...
  • Overview
  • Specifications
  • Used With
Order # HDV7C-49-DUAL-1 | Mfg # HDV7C-49-DUAL-1
arrow_drop_down
Tariff fees or manufacturer imposed surcharges may be applicable.
This product is available for shipping to the United States, Canada, and Puerto Rico only.
Overview
Product Highlights
Dual HD 4.9 mm x 1 m Camera Probe for the Extech HDV700-Series High-Performance Videoscope
Specifications
Articulation N/A
Depth of Field 10 mm to infinity
Diameter 4.9 mm
Field of View 90°
Field of view (FOV) 90°
Frame Rate 30 fps
LED Adjustable four forward and two side worklights
Material Steel semi-rigid cable
Operating Temperature -10°C to 60°C (14°F to 140°F)