Druck PM620T-300PSIA TERPS Pressure Module 0 to 300psi absolute
Order # PM620T-300PSIA
Mfg # PM620T-300PSIA
call-regular 800-828-1470
Save 8%
Loading...
Loading...
  • Overview
  • Technical Resources
Order # PM620T-300PSIA | Mfg # PM620T-300PSIA
Save 8%
arrow_drop_down
Tariff fees or manufacturer imposed surcharges may be applicable.
This product is available for shipping to the United States, Canada, and Puerto Rico only.
Overview
Product Highlights
Commercial Version
  • Total uncertainty from 0.0125% FS
  • Temperature compensated accuracy from -10°C to 50°C (-14°F to 122°F)
  • Simple screw fit - hand tight no tools required
  • Ranges from 1.2 bar to 100 bar (17.5 psi to 1500 psi)