Crystal Engineering HPC51-300PSI Digital Pressure Calibrator 300 psi
Crystal HPC51-300PSI Digital Pressure Calibrator 300
Order # HPC51-300PSI
Mfg # HPC51-300PSI
call-regular 800-828-1470
Loading...
Loading...
  • Overview
  • Technical Resources
  • Accessories
Order # HPC51-300PSI | Mfg # HPC51-300PSI
arrow_drop_down
Tariff fees or manufacturer imposed surcharges may be applicable.
This product is available for shipping to the United States, Canada, and Puerto Rico only.
Overview
Product Highlights
  • 0.035% of Reading Accuracy
  • Gauge, Absolute, and Differential Pressure to 15,000 psi / 1000 bar / 100 MPa