Order # SGX60-500-RENT2
Mfg # SGX60/500
  • Accessories
AMETEK Sorensen SGX 30kW DC Power Supply, 60V, 500A
Order # SGX60-500-RENT2 | Mfg # SGX60/500
  • Voltage: 60 V
  • Power: 30 kW
  • Current: 5000 A
Also Available:
Request a Rental Quote
Have a Question? Speak to a Transcat Rental Expert: 800.264.4059
arrow_drop_down
Tariff fees or manufacturer imposed surcharges may be applicable.
AMETEK Sorensen SGX 30kW DC Power Supply, 60V, 500A Accessories