AMETEK - JOFRA ETC125AMULB01EC Easy Temperature Calibrator, -10 to 125C
Order # ETC125A-1
Mfg # ETC125AMULB01EC
call-regular 800-828-1470
Loading...
Loading...
  • Overview
  • Technical Resources
  • Accessories
Order # ETC125A-1 | Mfg # ETC125AMULB01EC
arrow_drop_down
Tariff fees or manufacturer imposed surcharges may be applicable.
This product is available for shipping to the United States, Canada, and Puerto Rico only.
Overview
Product Highlights
  • Ametek/Jofra Model # ETC125AMULA01E
  • Multivoltage 115 and 230 VAC
  • Holes for sensor-under-test 12th thru 13th characters: 12.5 mm, 6mm, 4mm, 8mm
  • Heating time: -10 to 125
Technical Resources
AMETEK - JOFRA ETC125AMULB01EC Easy Temperature Calibrator, -10 to 125C Accessories
checkbox-empty
checkbox-checked
Ametek - Jofra 125002 Edgeport Converter,USB To RS232 Ports
checkbox-empty
checkbox-checked
Ametek - Jofra 123939 5-Pk.Undrilled Conversion Insertion Tube ETC
Ametek - Jofra 124045 3/8" Conversion Insertion Tube ETC Series
Ametek - Jofra 123938 8mm Conversion Insertion Tube ETC Series