Extech BRC-17CAM Replacement Borescope Probe with 17mm Camera
Order # BRC-17CAM
Mfg # BRC-17CAM
call-regular 800-828-1470
  • Overview
Order # BRC-17CAM | Mfg # BRC-17CAM
Tariff fees or manufacturer imposed surcharges may be applicable.
Overview
Product Highlights
Replacement Borescope Probe with 17mm Camera
39" (1m) semi-rigid probe with 0.75" (19mm) connector
17mm Borescope Camera head with Cable for Extech BR80. 39 inch cable length with 2.6" (63.5mm) minimum bend radius, 72° viewing angle, and 2 to 6 inch focus distance.
  • 17mm Camera diameter
  • 39" (1m) semi-rigid gooseneck